فارم ماینینگ چیست؟

افراد هنگامی که برای اولین بار کلمه ی فارم ماینینگ یا همان مزرعه استخراج را می شنوند ممکن است در ذهن خود یک مزرعه ای را در نظر بگیرند که در کنار گندم و سایر محصولات و حتی مزارع دیگر، یک سری دستگاه هایی وجود دارند که به ماین یا استخراج بیت کوین می پردازد که البته خیلی هم تصور اشتباهی نیست. اما واقعیت با آنچه که تصور می کنید کمی متفاوت است. با توجه به درآمد حاصل از ماینینگ بسیاری از سرمایه گذاران تصمیم گرفتند تا تعداد دستگاه های خود را افزایش دهند تا بتوانند درآمد بیشتری کسب کنند. اما نکته اینجاست که دستگاه های ماینینگ دارای صدا و مصرف برق زیادی می باشند، بنابراین نمی توان تعداد زیادی از دستگاه های ماینینگ را در کنار هم و در یک منزل مسکونی نگهداری کرد. بنابراین سرمایه گذاران در مقیاس های بزرگ تر، سوله هایی را برای این کار در نظر می گیرند که معمولا خارج از شهر هستند که صدای تولیدی آن، کسی را اذیت نکند و همچنین در هزینه برق صرفه جویی شود، همچنین عوامل مربوط به استخراج بیت کوین در ایران نیز باید مورد بررسی قرار گیرد. اما مزرعه استخراج یا فارم ماینینگ، به تعداد قابل توجهی از دستگاه های استخراج جهت استخراج ارزهای دیجیتال (بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری) می گویند.

افرادی که قصد دارند در صنعت ماینینگ وارد شوند ولی علاقه ندارند دستگاه ماینر را در منزل راه اندازی کنند می توانند از فارم استفاده کنند. در این صورت هزینه برق، اینترنت نخواهند داشت و از سر و صدای تولیدی دستگاه ماینر نیز در امان خواهند بود. فقط کافی است هزینه ماهیانه نگهداری را بپردازند.

این افراد نگرانی بابت استخراج ارز دیجیتال دستگاه هایشان را خواهند داشت که باید به آنها اطمینان داد که هیچ نگرانی وجود ندارد و دستگاه ماینر در هر مکانی راه اندازی شود به کیف پول الکترونیک شما متصل است و هیچ گونه راهی برای انتقال ارز دیجیتال شما به شخص دیگری وجود نخواهد داشت. ما به تمام افرادی که چندین دستگاه ماینر دارند پیشنهاد می کنیم که حتما دستگاه های خود را در فارم های مطمئنی که به آنها پیشنهاد داده می شود راه اندازی کنند.

یکی از امکاناتی که می توانیم به مشتریان خود در جهت کنترل دستگاه های خود از نظر عمکرد، ورود برق و انترنت و کارکرد فن دستگاه است وجود دستگاه ها و سنسورهای هوشمندی است که به راحتی به شما اجازه میدهد از راه دور دستگاه خود را تحت نظر داشته باشد.

نگهداری و راه اندازی ماینر در خانه دو مشکل اساسی ایجاد می کند. اول ایجاد سر و صدای زیاد ناشی از کارکرد فن دستگاه است و دوم ایجاد دما. همان طور که می دانیم برای افزایش راندمان و طول عمر دستگاه باید دمای دستگاه را پایین و در حد نرمال قرار دهیم. برای این منظور و برای برطرف کردن دو مشکل مذکور از خنک کننده های طراحی شده استفاده کنید. دستگاه های خنک کننده هم دما را در حد نرمال حفظ می کنند و هم به طور کلی صدای ناشی از کارکرد فن را از بین می برند. به این ترتیب شما می توانید به راحتی این دستگاه ها را در خانه راه اندازی کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *