سوالات متداول

آیا ماینینگ گلد کوئست است؟

این سوال بسیار زیاد در ایران پرسیده می شود دلیل آن هم کاملا مشخص است متخصصینی که از بی سوادی ارز های دیجیتال را اشتباه فهمیده اند برای درک این موضوع که چرا ماینینگ گلد کوئست نیست 

ماینینگ چقدر سود می دهد؟

خب تا اینجای کار از این که ماینینگ به ما سود می دهد مطمئن هستیم ولی اگر میخواهید بدانید به چه درصدی باید گفت جواب قطعی نمی توان به این سوال داد زیرا بستگی به شرایط مختلفی اعم از بودجه اولیه ، تعداد دستگاه ها ، نوع دستگاه ها و … دارد و پس از تعیین شرایط ذکر شده به طور دقیق میزان سود شما مشخص می شود.

پول چگونه به من منتقل می شود؟ مالک کیف الکترونیکی کیست؟

برای شروع ماینینگ شما به سه چیز حیاتی نیاز دارید : ۱- ماینر ۲- کیف پول الکترونیکی آن ارز مخصوص ۳- اینترنت فرض کنید شما می خواهید بیت کوین ماین کنید شما یک کیف پول الکترونیکی بیت کوین را دارید که تمام پاداش های شبکه به آن کیف پول واریز می شود مالک آن کیف پول خود شما هستید که با گذرواژه دلخواه خود از آن مدیریت و مراقبت می کنید.

چه کشورهایی به صورت قانونی از ارز دیجیتال پشتیبانی میکنند؟

معروفترین و پیشگام ترین این کشور ها انگلیس می باشد که حتی با این توجیه که قیمت طلای جهانی را این کشور مشخص می کند باز هم رو به ارز های دیجیتال آورده است و در فروشگاه های زنجیره ای خود دستگاه های پرداخت مخصوص بیت کوین نیز گذاشته است و کشور چین که خود بزرگترین تولید کننده و صادر کننده ماینر های ASIC می باشد.

آیا ماینینگ در ایران قانونی است؟

در ایران در حال حاضر واردات دستگاه های ماینر )دستگاه های استخراج پردازش خودکار( قانونی می باشد و البته هنوز قانونی برای استفاده از ارزهای مجازی وجود ندارد اما با توجه به صحبت های مطرح شده در چند ماه گذشته در دولت و مجلس و پالس های مثبتی که دبیر شورای عالی فضای مجازی نسبت به ارزهای مجازی و استفاده از آن در زمان تحریم ها می توان امید داشت که به زودی خبری مبنی بر قانونی بودن ارز های مجازی در ایران شنیده شود.

ارزدیجیتال را چگونه به ریال تبدیل کنیم؟

خب جواب این سوال هم چند راه حلی است :

راه حل اول : شما میتوانید وارد یکی از سایت های exchange شوید و بیت کوین خود را به راحتی به دلار تبدیل کنید بدون هیچ گونه سختی و زمان زیادی و سپس دلار های خود را در صرافی ها یا بانک ها به ریال تبدیل کنید به همین راحتی.

راه حل دوم : شما می توانید در سایت های ایرانی بیت کوین خود را بفروشید و ریال دریافت کنید سایت های بسیاری در این ضمینه فعالیت می کنند.

راه حل سوم : شما میتوانید با بیت کوینتان کالا بخرید و وارد کشور کنید و سپس آن کالا را به مبلغ بالاتری بفروشید و ریال بیشتری نیز دریافت کنید.

طول عمر ماینر ها چقدر است ؟

در حالت کلی طول عمر یک ماینر بستگی به دو رویکرد دارد :

رویکرد اول : نکاتی است که در خصوص سخت افزار و شرایط نگه داری آنها باید در نظر گرفت.

رویکرد دوم : در نظر گرفتن بودجه ، نوع ارز انتخابی ، قدرت پردازی و زمان استخراج مد نظر قرار می گیرد. به طور دقیق نمی توان طول عمر یک ماینر را تعیین کرد ولی عواملی که باعث می شود طول عمر یک ماینر افزایش پیدا کند.

  • خنک نگه داشتن
  • مسائل مربوط به منبع تغذیه
  • استفاده از UPS ها

لیکن بنا بر تجربه عمر مفید دستگاه ماینر چندین سال است البته ماینر ها در پنج سال اول در شرایط مناسب کارایی فوق العاده ای دارند ولی بعد از این مدت خراب یا ازکار افتاده نمی شوند و با توجه به شرایط می توانند همان کارایی قبلی را داشته باشند.در نتیجه هر چه دستگاه در شرایط بهتری نگه داری شود عمر بیشتری می کند.

چرا بیت کوین ارزشمند می شود؟

این سوال دو جواب خیلی ساده و در عین حال قانع کننده دارد اولا می توان با استخراج بیت کوین و فروش آنها به سود رسید ، دوما می توان با خرید و فروش بیت کوین و تبدیل آن به ارز های مختلف در بازار فارکس به افزایش میزان بیت کوین رسید.همانطور که در بالا توضیح دادیم پشتوانه اصلی ارزهای مجازی از جمله بیت کوین اصل عرضه و تقاضا می باشد و طبق گفته وزیر فایننس لوگزامبورگ تا سه سال آینده پنجاه درصد تراکنش های پولی دنیا با ارز های مجاز ی صورت میگیرد و این مهر تاییدی است که آینده پولی دنیا به سمت ارزهای مجازی می رود